Wakacje w Polsce, najlepsze naturalne SPA, przyroda

Wyobraź sobie letni poranek i budzący Cię śpiew ptaków. Za oknem widzisz las zieleni i pola kwiatów. Na śniadaniu próbujesz regionalnych serów, mięs i ryb prosto z wędzarni, sezonowych przysmaków, jajecznych wariacji, świeżych owoców. Kawę wypijasz w oranżerii lub w ogrodzie. Wszystko spokojnie, w zwolnionym tempie. Masz czas na obserwację, na delektowanie się smakami i zapachami, na rozmowy, na bycie tu i teraz.

Potem długi spacer przez pola, łąki, lasy. Bez samochodów, bez tłumów, hałasu. Tylko Ty i przyroda. Nagrzana ziemia wydobywa z roślin cudowne zapachy, zieleń koi zmysły, a cisza tuli skołatane nerwy. Możesz skubnąć owoce prosto z krzaka, zobaczyć młode ptaki w gnieździe, nacieszyć oczy przestrzenią, poczuć energię przyrody.

Pod dobrym popołudniowym obiedzie, odpoczniesz w cieniu drzew na hamaku, z dobrą książką i świeżo wyciśniętym sokiem. Potem rozluźniający ciało masaż, koniecznie w ogrodzie, z widokiem na wzgórza.

Wieczorem kolacja w blasku świec, z muzyką cykad, dobre wino i długie rozmowy.
Takie proste życie uruchamia całą gamę ukrytych na co dzień odczuć. Warto wtedy uważnie poobserwować swoje ciało, zobaczyć jak rozchodzi się po nim ciepło, jak lekkie stają się mięśnie. Pojawia się przyjemne uczucie radości, przekonanie, że nic nie jest nas w stanie wyprowadzić nas z równowagi, że świat daje sobie radę bez nas, a to co nas przytłaczało, nagle jest gdzieś w oddali.

Każdy dzień jest odprężający i energetyzujący. Toczy się wolno, ale właśnie wtedy masz szansę przeżyć i zapamiętać każdą chwilę. Przyjedź na Łubinowe Wzgórze. Złam schematy, ogranicz bodźce, daj ciału i umysłowi odetchnąć. Potem sprawdź jak zmieniła się Twoja koncentracja, czy powróciła jasność umysłu i lekkość w ciele.

W sezonie wiosenno-letnim organizujemy warsztaty zbierania ziół na łąkach, robienia naturalnych kosmetyków.