Jak radzić sobie ze stresem? - Pakiet Antystres

Stres - zmora naszych czasów

Nie ma jednej definicji stresu, ale bardzo ogólnie można powiedzieć, że jest to przeciążenie psychologiczne, emocjonalne i fizyczne.

Jesteśmy zmęczeni piętrzącymi się zadaniami, nadmiarem bodźców, maili, telefonów.  Jedna trzecia z nas, pracuje w stanie ciągłego rozproszenia uwagi. Nasza praca jest wielozadaniowa i trwa często ponad ustalony limit godzin. Trudne sprawy wiele osób zostawia na koniec dnia, co pogłębia stres i bardzo zmniejsza efektywność działań.

Podczas dużego napięcia, nasz organizm przeżywa gwałtowny wyrzut adrenaliny i skurcz naczyń wieńcowych. Spada nasza odporność, ponieważ układ immunologiczny jest ściśle powiązany z dokrewnym i nerwowym.
Pojawiają się przeziębienia, bóle głowy, bóle w krzyżu, alergie, bezsenność.....
Objawy stresu to również gniew, nerwowość, lęki, agresja, tiki nerwowe, zwiększone spożycie alkoholu czy kofeiny.....

To, jak sobie radzimy ze stresem, jest wypadkową wielu czynników. Nie ma na to jednego, dobrego przepisu.
Wskazana jest zmiana środowiska (choćby na kilka dni) i przerwanie destrukcyjnego działania.
Warto również zadbać o obniżenie przykrego napięcia w ciele i innych negatywnych stanów emocjonalnych, choćby poprzez spacer, relaksacyjny masaż czy medytację.
Wszystkie działania opłaca się wzmocnić dobrym, rozgrzewającym, mocno energetycznym jedzeniem.

Styl naszego życia zależy od codziennych wyborów, decyzji, a one zależą od naszej świadomości. Trudno jest mieć potrzebę, bez świadomości jej posiadania. Trudno jest w kilku zdaniach pisać o walorach gotowania według filozofii pięciu przemian, bo ten starochiński sposób żywienia, znany od wieków i mający miliony zwolenników, wymaga wielostronicowych wyjaśnień.
Gdybym miała wybrać jedno zdanie o PP (Pięć Przemian) to napisałabym, że zrównoważone, energetyczne pożywienie reguluje fizjologiczną funkcję narządów i usprawnia ich aktywność.

Mając na uwadze to, że prawie każdy z nas zmaga się ze stresem, przygotowaliśmy propozycję pakietu Anty Stres ze specjalnie dobranymi zabiegami i dietą według filozofii pięciu przemian. Z całą pewnością nie usuniemy skutków stresu w kilka dni ale choć w małym stopniu poprawimy jakość życia i być może uda się wtedy dojrzeć jasne punkty i znaleźć nowe rozwiązania.