Spotkania biznesowe

Któż nie lubi wyjazdów i chwil spędzonych na łonie natury. Miejsc, gdzie życie toczy się wolniej, jest czas na refleksję, wyhamowanie, złapanie dystansu do siebie i otaczającego nas świata.
Jakże często pojawiają się wtedy dobre pomysły, rozwiązania dla spraw, które wydawały nam się nierozwiązywalne.

Ten model znakomicie sprawdza się podczas pobytów biznesowych. Spotkania poza firmą, w małych grupach, burze mózgów, warsztaty kreatywności, dyskusje, wnoszą świeżość, poszerzają perspektywę.

Dlaczego?

Bo niwelujemy nadmiar bodźców, zmieniamy otoczenie, jesteśmy bardziej rozluźnieni, nie musimy martwić się o zakupy, o organizację dnia. Mamy przestrzeń, ciszę, dobre jedzenie, relaks.
Po dobrym śniadaniu można zasiąść do wspólnych rozmów. W przerwie iść na spacer lub zrelaksować się w oranżerii. Po kolejnych godzinach twórczej pracy zjeść dobry lunch, a wieczorem oddać się relaksowi w naturalnym SPA. Dzień kończy dobra kolacja i wspólne rozmowy.
Z wielką radością obserwujemy duży wzrost małych grup biznesowych. Model łączenia spotkań, warsztatów, z relaksem staje się coraz bardziej popularny. Dojrzały, świadomy manager wie, jak wzmacniać własną i swoich pracowników efektywność.

Dla klientów biznesowych zaczyna liczyć się jakość, a nie cena. Coraz większą wagę przykładają do menu każdego posiłku. Na przerwach kawowych pojawiają się zdrowe przekąski, zamiast ciast. W grupach, gdzie dominują Panie, wybory dań najczęściej  są wegetariańskie.
Wszelkie spotkania, których celem jest opracowanie strategii lub wypracowanie jakiegoś rozwiązania, odbywają się w salach, gdzie są sofy i fotele. Dla uczestników takich grup, bardzo ważna jest wygoda i luźna, naturalna forma.
Małe grupy szukają kameralnych obiektów, blisko natury i z dobrą kuchnią. Szukają przestrzeni, warunków do twórczej pracy i odpoczynku. Wyjazdy najczęściej trwają 1-2 dni.
Wyraźnie widać zmianę trendu. Powoli odchodzą do lamusa duże grupy w płaszczu integracji, pod którym skrywają się hektolitry alkoholu i grill w tle. Za tymi zmianami powinni nadążać gestorzy hotelowi.

Szukasz miejsca na spotkanie biznesowe?