Ludzie od zarania dziejów szukali w przyrodzie substancji o uzdrawiających właściwościach.
Na Łubinowym Wzgórzu pokazujemy i przypominamy jak wiele wspaniałych i dobroczynnych darów jest w zasięgu ręki. Jednym z nich jest siano, które działa na ludzkie ciało rozluźniająco i relaksująco. Zapach siana uspokaja, natomiast właściwości suchej trawy pobudzają przemianę materii.
Od czerwca otwieramy nową strefę relaksu. Oprócz masaży wschodnich i zachodnich, będą kąpiele w sianie, w ziołach, relaks na łóżku z sianem, strefa jogi.
Po zabiegach zapraszamy na sok ze świeżych owoców i warzyw, na spacer po bezkresnych łąkach, polach, lasach, a na koniec na nasze potrawy z sianem.
Siano w fitobalneoterapii
Terapia sianem nazywana jest „morfiną przyrodolecznictwa”. Jest znana od wieków, choć w dzisiejszych czasach świadomość ludzi na ten temat jest bardzo niska. Szkoda, że częściej sięgamy po wszechobecną chemię, niż po dary natury, które mają na nasz organizm tak wspaniały i dobroczynny wpływ.
Siano stosuje się do kąpieli, okładów, masażu stemplowego, relaksu.
Nie jest to bynajmniej jakieś przypadkowe siano. Do tego celu wykorzystuje się siano z pierwszego sianokasu, najlepiej majowego, ze względu na bogaty skład florystyczny.
Na Łubinowym Wzgórzu stosujemy siano z ekologicznych łąk, odpowiednio suszone i przechowywane. Łąki położone są w strefie C uzdrowiska, o powietrzu najczystszym w Polsce. Siano jest produkowane z ekstensywnych naturalnych upraw – oznacza to, że nie były podsiewane już od kilku lat. Efektem tego jest naturalny skład botaniczny.
W sianie są rumianki, rośliny motylkowate, babka lancetowata, mniszek, tomka wonna i mnóstwo innych ziół.
Kąpiele w sianie działają rozluźniająco, rozkurczowo, uspokajająco, przeciwbólowo, zwiększają ukrwienie i pobudzają przemianę materii.
Pomagają w leczeniu przemęczenia, depresji, nerwicy wegetatywnej, w leczeniu bóli kręgosłupa, nerwobóli, stawów.
To też doskonałe uzupełnienie terapii oczyszczającej organizm z toksyn.
Drogocenne składniki zawarte w sianie, przedostają się do naszego organizmu poprzez gruczoły łojowe i potowe, które zlokalizowane są na całej naszej skórze a rozprowadzaną są po naszym organizmie dzięki krwi.
Kąpiel trwa 15 – 20 minut, a temperatura wody nie przekracza 39 stopni.
W czasie kąpieli w sianie nie należy stosować żadnych preparatów myjących.
Przeciwwskazania:
Dotyczą osób, które przewlekle chorują na: anemią, astmą i nadciśnienie tętnicze.
Fitobalneoterapia nie jest również wskazana dla tych, którzy chorują na nowotwory (szczególnie na zaawansowanym etapie), a także wrzody żołądka
Serdecznie zapraszamy na kąpiele w sianie, relaks na łóżku z sianem, ale też na masaże ze stemplami z sianem, czy antystresowy okład z siana.