Domek z ruską banią na wynajem - najlepsze naturalne SPA w Polsce

Prawdziwa ruska bania w Eko Resorcie Łubinowe Wzgórze

Temat wciąż w Polsce mało znany. Najczęściej zwykła sauna błędnie nazywana jest ruską banią.
Prawdziwa rosyjska bania - to idealne miejsce na odpoczynek, w którym można nabrać sił i dotknąć wielowiekowej tradycji.  Aromat drewna, gorącej pary, gałązek brzozowych, to jej nieodłączne elementy. Gospodarzem ruskiej bani jest Saunamajster.

Według rosyjskiej historii i tradycji, to osoba, która ma niezwykłe predyspozycje, wiedzę i umiejętności. Stara mądrość ludowa głosiła ” na parze w bani czterdzieści chorób wyskakuje”, dlatego przy wszelkich dolegliwościach i chorobach ludzie szukali pomocy u Bańszczyka (saunamajstra). Praca Bańszczyka wymaga wiedzy, wytrwałości, dobrego zdrowia, gruntownej znajomości tradycji i rytuałów bani.
W naszej bani Saunamajstrem jest osoba ze wschodnimi korzeniami, dogłębną znajomością tradycji bani i wiedzą na temat rytuałów.
Jeżeli jeszcze nigdy nie miałeś okazji uczestniczyć w tym wspaniałym „spektaklu”, to gorąco do tego zachęcamy. Warto tego doświadczyć, żeby mieć świadomość jak wygląda „prawdziwy relaks w ruskiej bani”. Będzie to uczta dla Twoich zmysłów, rozkosz dla ciała i ducha.

Saunamajster reżyseruje i prowadzi cały ceremoniał:
– dobiera techniki, prawidłowo rozwachlowuje powietrze
– chłosta ciało witkami (brzozowymi, a wiosną także dębowymi, lipowymi, pokrzywowymi, eukaliptuoswymi, z trawą żubrówką)
– dobiera olejki zapachowe
– steruje temperaturą i wilgotnością, miesza zioła, przygotowuje i nakłada pilingi
– wykonuje masaże
– serwuje napoje i jedzenie

WYBIERZ SWÓJ PAKIET
https://lubinowe.pl/pl/spa/rytualy-saunowe-z-saunamistrzem/