Łubinowe Wzgórze - Wioska Zdrowia

5 sposobów jak wypocząć na wakacjach

Poszukaj miejsca uporządkowanego, nie chaotycznego, gdzie będzie przewidywalny rozkład dnia, dobre, energetyczne jedzenie, przestrzeń, kontakt z przyrodą.
* Pomału wyciszaj gonitwę myśli. Stopniowo poszerzaj perspektywę, łap dystans, rozwijaj samoświadomość. Już samo wyciszenie, zmniejszenie ilości bodźców, które do nas docierają stanowi ogromną ulgę.
* Po drugie, warto choć przez kilka dni nie powielać schematów codziennego życia, które najczęściej wiążą się z przebywaniem w tłumie, hałasem, jeżdżeniem, odbieraniem telefonu i sprawdzaniem wiadomości. Jednym słowem zainteresowaniem całym światem, a nie sobą. Odwróć te proporcje i skup się na sobie. Kiedy na chwilę staniesz się samotną wyspą, możesz bardzo wzbogacić swoje życie.
* Wybierz to, na co masz ochotę, co sprawi Ci przyjemność i z pełną świadomością oddaj się temu. Pomału rozwijaj i obserwuj doznania. Krok po kroku, analizuj co czujesz, jak reaguje Twoje ciało.
Połóż się na trawie i spokojnie miarowo oddychaj, śledząc jak oddech płynie w Tobie. Daj sobie tyle czasu na obserwację, ile potrzebujesz. Świat się pomału oddali, pojawi się wewnętrzny spokój i cisza.
* Wybieraj jedzenie energetyzujące, z produktów sezonowych. Jedz z uważnością, próbując rozpoznawać nuty smakowe i własne doznania. Eksperymentuj, próbuj potraw, których nie jadłeś, sprawdzaj jak teraz smakuje to, czego kiedyś nie lubiłeś.
* „Podróżuj przez przyrodę”, zostaw elektronikę, minimalizuj bodźce. Szukaj ciszy w sobie. Być może uda Ci się odkryć różne strony swojej osoby.
To, jaki sposób wypoczynku wybieramy, jest sprawą indywidualną każdego z nas. Czasami trzeba przebyć bardzo długą drogę, żeby pojawiła się wyraźna potrzeba zmiany. Zrobienia czegoś inaczej, znalezienia sposobu na pełną regenerację sił. To świadomość kształtuje w nas potrzeby. Warto ją rozwijać, żeby mieć pewność, co do słuszności naszych codziennych wyborów.
Gorąco zapraszam na relaks w Eko Resorcie Łubinowe Wzgórze