Pomysł na wiosenno-letnie dni

czyli jak miło i pożytecznie spędzić czas na urlopie, wakacjach, w weekendy

Wyobraź sobie ciepły, słoneczny dzień, zapach ziół i kwiatów, fantastyczne widoki i miłe towarzystwo.

Ruszasz na spacer po bezkresnych łąkach, polach, lasach, miło gawędząc. Zabierasz tylko kijki do nordic walking, koszyk do zbierania jadalnych chwastów i innych darów natury oraz dobry humor.

Pod fachowym okiem, nauczysz się rozpoznawać i zbierać to, co można wykorzystać w „dzikiej kuchni”. Zastanawiasz się po co? Ano po to, żeby uzupełnić codzienną dietę, wzbogacić ją o cenne witaminy, mikroelementy, błonnik.
Dawniej ludzie żywili się zgodnie z porami roku, umieli rozpoznać to co jadalne i wykorzystać to z pożytkiem w kuchni.

Teraz powszechna dostępność i łatwość zakupu produktów sprawiła, że zatraciliśmy swoją intuicję i naturalny instynkt przetrwania, a nasze organizmy faszerujemy chemią, jedząc mocno przetworzone produkty i bezrefleksyjnie łykając dostępne farmaceutyki.
Nasze układy immunologiczne są w rozsypce, tyjemy, jesteśmy agresywni, przepełnieni lękami. Nowotwory i alergie są plagą.

Tymczasem jadalne chwasty są niskokaloryczne, zawierają dużo witamin, mikroelementów, błonnika. Nasz organizm wprost błaga o zróżnicowaną, urozmaiconą dietę, zgodną z porami roku.

Potrafisz rozpoznać podbiał pospolity, komosę białą, ogórecznik, szczawik zajęczy? Czy wiesz jak wykorzystać pokrzywę w kuchni, mniszek lekarski czy fiołek pachnący? Przekonaj się jak smakują marynowane stokrotki, konfitura z fiołka, placki z mniszka.

Pytań jest mnóstwo i tylko od Ciebie zależy czy chcesz znaleźć na nie odpowiedź.

Co proponujemy?

Warsztat w terenie – spacer, naukę rozpoznawania i zbierania tego co rośnie w przyrodzie, w danej chwili. Rozmowę o tym jak można to wykorzystać w kuchni? Finałem wycieczki będzie piknik w ogrodzie i smakowanie przynajmniej jednej z zebranych roślin, wykorzystanej w kuchni.

Ile to trwa?
4-5 godzin


Ile to kosztuje?

70 zł/os (grupa min. 10 osób)

Zobacz inne nasze warsztaty

https://lubinowe.pl/warsztaty-naleczow/

Masz pytania, zadzwoń tel. gsm. 512-371-309

Zamów; [email protected]