Proponowane zabiegi

1. Nawilżający zabieg „przyszła mama”
W zabiegu wykorzystujemy wygładzające działanie drobnoziarnistej soli jodowo-bromowej, w połączeniu z organicznym olejem jajoba. Olej ten wykorzystywany jest także podczas relaksacyjnego masażu, przeznaczonego specjalnie dla kobiet w ciąży.
Zabieg obejmuje peeling + masaż (w zabiegach mogą uczestniczyć kobiety od 4 do 8 miesiąca, o ile nie mają przeciwwskazań do takich zabiegów)
Czas 90 min. Cena 250 zł

2. Masaż dla kobiet w ciąży
Jest dobry niemal na wszystko.
Odpowiednie ugniatanie i masowanie konkretnych miejsc na ciele pobudza mikrokrążenie i pracę układu limfatycznego, co w ciąży pomaga zapobiec obrzękom i zmniejszyć albo zlikwidować ból
(w zabiegach mogą uczestniczyć kobiety od 4 do 8 miesiąca, o ile nie mają przeciwwskazań do takich zabiegów)
Czas 60 min. Cena 180 zł

3. Intensywny zabieg regenerujący skórę dłoni
(peeling dłoni, masaż, maska na bazie masła shea i oleju kokosowego)
Czas 60 min Cena 150 zł

4. Zabieg regenerujący stopy
kąpiel stóp, peeling stóp, masaż stóp i łydek, maska na bazie masła shea i oleju kokosowego
Czas 60 min Cena 150 zł

Więcej o masażu

Odpowiednie ugniatanie i masowanie konkretnych miejsc na ciele pobudza mikrokrążenie i pracę układu limfatycznego, co w ciąży pomaga zapobiec obrzękom i zmniejszyć albo zlikwidować opuchliznę nóg. Masaże przynoszą ulgę w bólach kręgosłupa, który może pojawić się już na początku drugiego trymestru na skutek działania hormonów, rozluźniających układ więzadłowy.
Masowanie mięśni sprawia, że stają się one elastyczne. Dotyk rąk fizjoterapeuty przynosi ulgę napiętym mięśniom i relaksuje – co jest istotne z powodu wahania poziomu hormonów, a więc i ciągłej zmiany nastroju. Masaż skóry z użyciem odpowiednich kosmetyków pielęgnuje ją i pomaga zapobiec rozstępom.Na masaż może chodzić każda kobieta w ciąży, od 4. do 8. miesiąca ciąży, o ile nie ma przeciwwskazań do takich zabiegów. Przed pierwszym masażem konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Do przeciwwskazań należą wszelkie stany patologiczne, jak krwawienia z dróg rodnych, zagrożenie poronieniem lub porodem przedwczesnym, łożysko przodujące, gestoza, przedwczesne skracanie szyjki macicy i rozwieranie się kanału rodnego, odklejenie się łożyska lub przedwczesne pęknięcie pęcherza płodowego, a także wszystkie inne stany zagrożenia ciąży (jakie – o tym decyduje lekarz prowadzący).

Masażu nie wykonuje się również, jeśli przyszła mama cierpi na choroby nerek, tarczycy i trzustki, niektóre choroby sercowo-naczyniowe, w przypadku podejrzenia anomalii rozwojowych płodu, jak również wtedy, gdy kobieta ciężarna ma niekontrolowaną cukrzycę albo nadciśnienie tętnicze.

Informacje dodatkowe:
konieczne jest zaświadczenie od lekarza prowadzącego, o braku przeciwwskazań do wykonania masażu
ostateczną decyzję o wykonaniu zabiegu, podejmuje po konsultacji bezpośredniej fizjoterapeuta

Terapia- mobilizacja blizny po cięciu cesarskim

Blizna po cięciu cesarskim, to nie tylko widoczna „pamiątka po porodzie”, ale również wyzwanie zarówno natury kosmetycznej jak i fizjoterapeutycznej.W późniejszym okresie powinno się zadbać o jej prawidłową elastyczność i wygląd. Pozwoli to uniknąć zmian w obrębie blizny takich jak zgrubienia, powstanie przerostu tkanki w postaci bliznowca czy zrośnięcia blizny z warstwami podskórnymi.

Stany te dotyczą nie tylko aspektu estetycznego, ale mogą powodować uczucie ciągnięcia w obrębie blizny, dyskomfort oraz ograniczenie ruchomości, a nawet bóle.
Mobilizacja blizny, pozwala uzyskać elastyczność i ruchomość blizny po cesarskim cięciu oraz zapobiega jej „przyklejeniu” do pozostałych warstw skóry.

Specjalna aplikacja kinesiotapingu, którą aplikuje się aby uzyskać rozluźnienie i długotrwałe oddziaływanie na obszar blizny, jest integralną częścią zabiegu.
Korzyści z mobilizacji blizny to m.in. zwiększenie elastyczności blizny, zapobieganie zrośnięciu blizny z tkankami podskórnymi, zmniejszenie dyskomfortu związanego z uczuciem ciągnięcia i bólem, zmniejszenie ryzyka zmian wzorców ruchowych (np. garbienia się), znaczna poprawa wyglądu blizny (blizna jest bledsza, mniej widoczna, mniej wyczuwalna)
Czas zabiegu 40 min. Cena 120 zł

Rozejście mięśni prostych

Rozstęp mięśni prostych brzucha, jest to rozejście się obu mięśni prostych brzucha na boki, w obrębie kresy białej.
W okresie ciąży, najczęściej w ostatnim trymestrze, kresa biała może ulec zwiotczeniu i poszerzeniu pod wpływem zwiększonego wydzielania hormonów.

Po porodzie nie zawsze dochodzi do samoistnego powrotu mięśni prostych do prawidłowego położenia.
W takim przypadku rozpoznaje się rozstęp (rozejście) mięśni prostych brzucha.

Nie ma jednej terapii, która pomogłaby każdemu. Każdy przypadek jest inny. Ważny jest nie tylko fakt istnienie rozejścia, ale również jego lokalizacja, głębokość oraz inne cechy.
W celu prawidłowego doboru zestawu ćwiczeń oraz prawidłowo zdiagnozowania rozejścia, należy  skonsultować się z terapeutą. Terapia polega nie tylko na wykonywaniu indywidualnie dobranych ćwiczeń przez pacjentkę, ale także pracy manualnej na tkankach.
Czas zabiegu 60min. Cena 140 zł

Zamów; [email protected]
tel. 512-371309