Łubinowe Wzgórze Eko Resort & Narural SPA, położony jest na wzgórzu, pomiędzy lessowymi wąwozami. Budynki, otacza teren wraz z ogrodem, o powierzchni 1,5 ha. Znajdują  się tam miejsca do relaksu, samotnie, miejsca do zabawy, biesiad. Dalej rozciągają się hektary pól, łąk, lasów.

Wspólnie z architektami, specjalizującymi się w projektowaniu placów zabaw dla dzieci, stworzyliśmy pierwszy na Lubelszczyźnie i jeden z pierwszych w Polsce, a już z całą pewnością pierwszy w hotelarstwie, naturalny plac zabaw.

Głównym celem było takie zaprojektowanie i podzielenie przestrzeni, żeby dziecko miało możliwość kreatywnej zabawy, w zależności od wieku oraz kontakt z naturą. Drugim bardzo ważnym elementem naturalnego placu zabaw, jest spójność przestrzeni, z charakterystycznymi na danym terenie elementami. Trzecim zaś to, żeby dziecko było bodźcowane inaczej, niż na co dzień.

Na Łubinowym Wzgórzu zbudowaliśmy Zaczarowany Less z Wioską Wąwitów dla starszych dzieci i Półwąwozem dla maluchów. Wioska Wąwitów to ukryte domki, których odszukanie stanowi element gry terenowej. Każde dziecko otrzymuje książeczkę z zadaniami i rysunkami Wąwitów. Zabawa rozpoczyna się od odszukania sympatycznych Wąwitów w ogrodzie. Potem to już tylko inwencja i wyobraźnia dziecka (w książeczce podpowiadamy jak można się bawić, opisujemy zadania do wykonania). Dzieci mają przestrzeń do zabawy, buszowania w domkach, spinania się po linie, zbierania darów….

Półwąwozu to ogród dla najmłodszych dzieci. Ze specjalnego drewna zbudowane zostały podesty, przypominające wąwozy. Maluchy mogą się tu bawić, w zbieranie darów natury, gotowanie, sklep, teatrzyk, przechodzenie, zaglądanie, wspinanie, zjeżdżanie, ćwiczenie równowagi, bieganie, rysowanie kredą.

Prawdziwym rajem dla dzieci jest kuchnia błotna, w której mogą przyrządzać szyszkowe zupy, kasztanowe i żołędziowe kotlety….

Jeżeli oczekujecie Państwo płaskiego terenu, z betonowymi alejkami, ogrodzeniem i placu zabaw jak wszędzie, to u nas tego nie znajdziecie.

Zapraszamy do zadawania pytań [email protected]

Przy okazji pobytu na Łubinowym Wzgórzu, można zbadać dziecko skolimetrem. Zachęcamy rodziców do sprawdzenia czy dziecko nie ma wychylonego lewego bądź prawego barku. Czy kąty wyprostu w stawach biodrowych są takie same, a jeżeli nie to jaka jest różnica. Badanie wykonuje fizjoterapeuta.

Umów badanie: [email protected]