Wakacje z dzieckiem, czyli kilka pomysłów na ciekawe spędzenie czasu

Trudno jest wybrać atrakcje dla dzieci, z ogromu dostępnych propozycji.
Małe dzieci wymagają innego rodzaju uwagi i aktywności niż starsze.

Na Łubinowym Wzgórzu podzieliliśmy przestrzeń, w zależności od wieku i przygotowaliśmy różne formy zabawy w terenie.
Dla maluchów jest to błotna kuchnia, w której z gliny, wody, szyszek, słomy, kostek drewnianych i innych naturalnych przedmiotów, dzieci wyczarowują potrawy. Dalej znajdują się drewniane podesty, nawiązujące do lessowych wąwozów, po których biegają, zjeżdżają, rysują kredą, przechodzą, bawią się w teatrzyk.

Na starsze dzieci czeka zaczarowany Less czyli Wioska Wąwitów. Każde dziecko dostaje od nas specjalnie przygotowaną książeczkę z grami i zadaniami. Zabawa rozpoczyna się od odszukania Wąwitów w ogrodzie, a potem odnalezienia ich domków. Dzieci mogą buszować w zieleni, wspinać się po linach, realizować zadania z książeczki.

Za wąwozem, jest tzw. wspólna część do biesiad ale też zabawy rodzinnej – gry w badmintona, frisbee, bule.

Każdy pobyt, czy to weekendowy czy wakacyjny, można uatrakcyjnić wycieczkami.
Jeżeli macie małe dzieci to zabierzcie je do Magicznych Ogrodów - krainy baśni.
Z Łubinowego Wzgórze to niecałe 37km.

W odległości 8 km od naszego resortu, znajduje się ZOO w Wojciechowie. Dlaczego warto tam pojechać ? Na obszarze ponad 4 ha zobaczycie najmniejszego jelenia na świecie, zwanego też szczekającym jeleniem, pumy, osiołki poito, wielbłądy, antylopy, liczne gatunki ptaków. W przeciwieństwie do zatłoczonych ogrodów dużych miast, wojciechowski ogród daje przestrzeń i zdecydowanie większy komfort zwiedzania.
Dla starszych dzieci proponujemy wycieczkę do Labiryntów i Parku Miniatur w Rąblowie.
W każdym labiryncie do rozwiązania są zagadki roślinne i różne łamigłówki.
Lato to też zabawy wodne i plażowanie. Mogą to być kąpieliska w Poniatowej, Zemborzycach, Park Wodny w Puławach, rejsy statkiem czy spływy kajakowe.
Od zawsze całe rodziny przyciągają lubelskie jarmarki. Do najsłynniejszego należy Jarmark Jagielloński http://jarmarkjagiellonski.pl/
Dla chłopców niezwykle ciekawe są Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie oraz Targi w pobliskim Wojciechowie. W tym roku odbędą się w dniach 27.06.17 do 9.07.17
To niepowtarzalna szansa, żeby zobaczyć przy pracy najlepszych mistrzów kowalstwa.

To tylko krótki zarys wybranych propozycji. Jest ich na Lubelszczyźnie tak wiele, że wymaga to napisania kolejnych artykułów, co bez wątpienia zrobimy.
polski