fbpx

Nowe gry dla dzieci

Mamy już gry planszowe, które opisywaliśmy tutaj klik
Pomysł z grami okazał się być strzałem w dziesiątkę. Nasi goście bardzo chętnie z nich korzystają. Postanowiliśmy wzbogacić naszą kolekcję o nowe pozycje - tym razem z przeznaczeniem dla dzieci młodszych i nieco starszych.

Przeczytajcie w co możecie u nas zagrać;

KRÓLICZEK GRA LOGICZNA
To propozycja dla najmłodszych. Mamy tu kilka opcji trudności. Trzy klocki, króliczek i mnóstwo wariantów układu klocków, które należy odtworzyć według ilustracji pokazanej na karcie. Bardzo ciekawa trójwymiarowa układanka, która uczy przestrzennego i logicznego myślenia.

PINGOLO
(od 4+)
W grze bierze udział dwóch uczestników, którzy rzucają kostkami i starają się odgadnąć, który pingwin ukrywa jajka w kolorze wskazanym przez kostki. Wygrywa ten, kto zbierze na swojej górze 6 pingwinów z ich kolorowymi jajkami.

KAMELOT
(od 4 +)
Gra ma 4 stopnie trudności i 48 zagadek logicznych, które kształtują wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia.

W osobnych wieżach uwięziono królewnę i królewicza. Pomóż im pomóc znaleźć drogę ucieczki.

GRA RODZINNA GOBBLETY
(od 5+)
Świetna gra, dostarczająca mnóstwo emocji, śmiechu i zwrotów akcji. To kółko i krzyżyk z możliwością zjadania pionków przeciwnika, a czasem nawet własnych.
Każdy z graczy dostaje 5 pionków w 3 różnych rozmiarach, aby móc pod nimi schować pionki drugiego gracza. Trzeba dobrze rozegrać rundę, aby nie zostać zbyt szybko zjedzonym i jednocześnie móc zjeść przeciwnika.

SPINDERELLA
(od 6+)
To jedna z nielicznych gier dwu-poziomych. Wiele zwrotów akcji. Nawet jeżeli zbliżasz się do mety, nie oznacza to, że już wygrałeś. Pająki Peter i Parker nieźle rozrabiają i wprowadzają dużo zamieszania. To oni (odpowiednio sterowani przez graczy) poruszają na nitce swoją siostrą Spnderellą, która poluje na pionki naszych przeciwników.

KARTY UNO
Dopasuj karty kolorem lub cyfrą. Dzikie karty urozmaicą zabawę.

SPAGHETTI
(od 8+)
Chcecie urządzić sobie włoską ucztę pełną dobrej zabawy i śmiechu? Zaproście na nią całą rodzinę i przekonajcie się jak poradzicie sobie z zaplątanymi makaronami, uciekającymi klopsami. W grze liczy się dokładność i refleks, a to wszystko pod presją czasu (mierzonego zegarem w klepsydrze). Macie tylko 20s na zdobycie dla siebie najlepszych przysmaków.

GRA NA EMOCJACH
(od 10+)
Zadajesz pytanie zaczynające się od „Jak się czuję gdy…”, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Wybierasz tę, którą uważasz za najlepiej oddającą twoje emocje. Gracz, który ją wyłożył, zdobywa punkt. Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 punkty. Gra zawiera ponad 100 kart z ikonkami, za pomocą których przedstawiamy różne swoje emocje. Każda ikonka może kojarzyć się z wieloma rzeczami, więc zadanie wcale nie jest proste.

polski