Noclegi Nałęczów wakacje z dziećmi

Szukasz noclegów w Nałęczowie czy Kazimierzu Dolnym? Zależy Ci na dobrej kuchni, komfortowych noclegach, Spa w Nałęczowie i atrakcjach dla dzieci? Jeżeli tak, to nasza oferta jest właśnie dla Ciebie.

Zacznijmy od atrakcji dla dzieci. Wspólnie z architektami, specjalizującymi się w projektowaniu placów zabaw dla dzieci, stworzyliśmy pierwszy na Lubelszczyźnie i jeden z pierwszych w Polsce,  a już z całą pewnością pierwszy w hotelarstwie, naturalny plac zabaw.
Celem było takie zaprojektowanie przestrzeni, żeby dziecko miało kreatywny kontakt z naturą i mogło wykorzystywać podczas zabawy jej dary – szyszki, kamyki, korę, kasztany, żołędzie..... .

Drugim bardzo ważnym elementem naturalnego placu zabaw, jest spójność przestrzeni, z charakterystycznymi na danym terenie elementami, z ukształtowaniem terenu i roślinnością.
Trzecim zaś to, żeby dzieci były bodźcowane inaczej, niż na co dzień.
Trudno w tym miejscu nie odwołać się chociażby do lat 70-tych czy 80-tych, nie wspomnę już o latach wcześniejszych, kiedy to dzieci kreowały zabawy w naturalnym środowisku, bez wykorzystania gotowych urządzeń. Budowanie szałasów, zabawa w sklep, wspinanie się na drzewa, turlanie, buszowanie w zaroślach, wicie wianków – ileż to dawało radości, o wykorzystaniu energii i zadowoleniu nie wspomnę.
Taka zabawa pozwala dziecku badać otoczenie, eksplorować, dotykać, próbować i nie ma to nic wspólnego, z gotowymi placami zabaw, stworzonymi przez dorosłych, ale nie zaspakajających wszystkich potrzeb dzieci. Gotowe place powielają jeden schemat, są nudne po 10 minutach i nie mają nic wspólnego z twórczą zabawą.

Dzieci potrzebują wszystko zbadać, dotknąć, rozłożyć na czynniki pierwsze, a krajobraz oceniają pod kątem, możliwości zabawy.
Na Łubinowym Wzgórzu zbudowaliśmy Zaczarowany Less z Wioską Wąwitów dla starszych dzieci i Półwąwozem dla maluchów.
Wioska Wąwitów to ukryte domki, których odszukanie stanowi element gry terenowej. Każde dziecko otrzymuje książeczkę z zadaniami i rysunkami Wąwitów. Zabawa rozpoczyna się od odszukania sympatycznych Wąwitów w ogrodzie. Dalej to buszowanie w domkach, spinanie się po linie, zbieranie darów....

Półwąwozu to ogród dla najmłodszych dzieci. Ze specjalnego drewna zbudowane zostały podesty, przypominające wąwozy. Maluchy mogą się tu bawić w zbieranie darów natury, gotowanie, sklep, teatrzyk, przechodzenie, zaglądanie, wspinanie, zjeżdżanie, ćwiczenie równowagi, bieganie, rysowanie kredą.
Po zabawie pełnej wrażeń, bieganiu, dzieci z apetytem pałaszują obiad w restauracji Kuchnia Smaków.
Dla dzieci alergicznych, z dietami, przygotowujemy posiłki zgodnie z zaleceniami.

Jeżeli szukasz miejsca innego niż zwykle, chcesz, żeby Twoje dziecko miało przestrzeń do zabawy i biegania, kontakt z naturą i możliwości kreatywnej zabawy, wybierz Hotel Łubinowe Wzgórze.
polski