Letnie smaki w Kuchni Smaków, czyli co nowego do jedzenia i picia w najlepszej restauracji w Nałęczowie

Poza daniami z wiosenno-letniej karty, którą możecie Państwo zobaczyć na naszej stronie www.lubinowe.pl w dziale Restauracja, pojawią się potrawy, w których spróbujemy choć na chwilę zatrzymać smaki lata.
W naszym ogrodzie rośnie szczaw, więc z całą pewnością wykorzystamy go do przygotowania humusu. W połączeniu z cieciorką, cytryną, oliwą smakuje wyśmienicie.
Lato to okres kiedy jest młoda, chrupka marchewka. Ma delikatną nać, z której przygotowujemy pesto.
Świeże warzywa i owoce świetnie sprawdzają się też w wersji wędzonej, z czego chętnie korzystamy. Przy okazji wędzenia mięs, serów, wędzimy też różnego rodzaju dodatki.
Pojawią się sałatki z dodatkiem czerwonej porzeczki, kwiatów nasturcji.
Będziemy łączyć różne kolory pomidorów, dodawać naszej espumy pietruszkowej lub szczypiorkowej.
Będzie pysznie, lekko i kolorowo.
Wczesne lato to smaki świeżych warzyw strączkowych, fasolki, bobu, groszku. Jedną z naszych ulubionych zup, jest połączenie bobu, słodkiego groszku i świeżego estragonu. Kolor soczystej zieleni, konsystencja kremu, równowaga smakowa z leciutką nutą anyżu.
Kto do nas zawita jeszcze w czerwcu, z dużym prawdopodobieństwem spróbuje delikatnego serka z jogurtu naszej produkcji, z dodatkiem czarnego sezamu i płatków dzikiej róży.

Dla osób, które lubią bardziej tradycyjne smaki, polecamy owocowe wariacje pierogowe – z truskawkami, malinami, jagodami …..czyli tym, co w danej chwili zerwiemy.
Lato to też koktajle, nasza osławiona meloniada, wariacje kawowe.
Idziemy jednak dalej i proponujemy kilka letnich drinków alkoholowych:
arbuzowy z winem, truskawkowy z rumem, rabarbarową sangrię czy klasyczną sangrię.
Każdy smakuje niebiańsko, a sączony w ogrodzie, w doborowym towarzystwie, pozostawia cudowne wspomnienia.

Latem staramy się jak najwięcej korzystać z naszej mobilnej kuchni i smażyć placki, omlety... przy naszych gościach.
W drugiej połowie lipca ma do nas dotrzeć zamówiony przed dwoma miesiącami gliniany piec tone. Jest więc szansa, że pojawi się też nasz ulubiony gruziński chleb, którym będziemy mogli Państwa uraczyć.
To kilka zapowiedzi, tego co będzie działo się w pierwszych tygodniach lata. Z każdym nowym sezonowym owocem czy warzywem, będą pojawiały się kolejne potrawy. Część będziemy „zamykać w słoikach” by jak najdłużej zatrzymać smak lata, a część odkrywać przed Państwem na talerzach.
Zapraszamy do Restauracji Kuchnia Smaków w Eko Resorcie Łubinowe Wzgórze
polski