Najlepsza Restauracja Nałęczów

Kuchnia Smaków inspirowana jest naturą. Szefem kuchni jest Piotr Wiedro. Doświadczenia zdobywał między innymi u Kurta Schellera oraz Jeana Bosa. Lubi tworzyć dania o niepowtarzalnych smakach i opowiadać gościom co dla nich wyczarował.

Najlepiej o potrawach, pisze Waldemar Sulisz, dlatego przytaczamy kilka fragmentów z jego artykułu z 8.12.2016.
„Piotr Wiedro po mistrzowsku połączył wątróbki drobiowe z winem, owocami, aromatycznymi przyprawami. Pasztet upiekł w kąpieli wodnej. Konsystencja kremu i smak – znakomity. Młody szef zaserwował pâté z owocami smażonymi w lubelskim miodzie gryczanym i odrobiną malinowej salsy. Ach, co za piękne złożenie. „

„Jedliśmy polędwicę wieprzową wiele razy. Wiedro – osiągnął niebywałą kruchość mięsa i – boski aromat. W zestawieniu z sosem na bazie gorzkiej czekolady, wina, śliwek oraz purée z pietruszki — stworzył prawdziwy poemat”

„Piotr podał sorbet z czarnej porzeczki i cytryny. Dopełnił jego smak syropem z kwiatów czarnego bzu. „

„Placki z wiejskiego twarogu z owocami flambirowanymi wiśniówką ...były delikatności wielkiej. Ten prosty deser ujął nas szacunkiem dla regionalnej, wiejskiej kuchni.  Serwowany z owocami flambirowanymi nałęczowską wiśniówką – był szlachetnym ukoronowaniem uczty.”

Podaliśmy przykłady kilku dań, dość prostych, ale zestawionych w niecodzienny sposób – wątróbka, miód gryczany, owoce czy polędwica, siano, czekolada, śliwka, pietruszka lub czarna porzeczka, cytryna, czarny bez, mogą przemawiać do wyobraźni każdego czytelnika.

Najlepiej jednak zawitać do Kuchni Smaków na Łubinowym Wzgórzu i samemu spróbować tych lub innych potraw. Pomału robi się ciepło, a to sprzyja ogrodowym ucztom. W przerwie można wybrać się na spacer, żeby znowu zjawić się na deserowy finał w ogrodzie, w altanie, w oranżerii.
Serdecznie zapraszamy do Restauracji Kuchnia Smaków na Łubinowym Wzgórzu, na dania z karty, na przyjęcia, wesela, chrzciny, imprezy firmowe.
polski