Gdzie wyjechać na ferie zimowe

Cóż można by rzec wszędzie. Warto jednak zacząć od odpowiedzi na pytanie, czego oczekujesz potakim wyjeździe? Czy chcesz tylko poszaleć na nartach, czy raczej marzy ci się zrównoważony wypoczynek – trochę ruchu, odpoczynku, spokoju, dobra kuchnia?

Kolejnym pytaniem jest to z kim jedziesz? Jeżeli masz małe dzieci i chcesz, żeby rozpoczęły naukę jazdy na nartach, to może warto wybrać mniejsze górki i mniej zatłoczone?
Naśnieżanie stoków jest już standardem, więc jak tylko pozwala na to temperatura, to właściciele stoków ruszają z „produkcją śniegu”. Im więcej go wyprodukują i zmagazynują na zboczach, tym jest szansa na dłuższy sezon.
Dlatego, jeżeli jesteś zwolennikiem zrównoważonego wypoczynku, lubisz miejsca mniej tłoczne, przestrzeń, wybierz Lubelszczyznę.
Oprócz dobrego powietrza (co w dzisiejszych smogowych czasach jest dość istotnym kryterium), pięknych krajobrazów, dobrej kuchni, zabytków (to alternatywa na wypadek niepogody), masz kilka kompleksów narciarskich. Największym jest Rąblów (4 wyciągi, snowpark), malownicze są Parchatka i Kazimierz, dla maluszków idealny będzie Celejów.

Nie musisz martwić się o sprzęt, bo wypożyczysz go na każdym stoku. Równie łatwo zamówisz instruktora narciarskiego. W przerwie między zjazdami posilisz się i rozgrzejesz w miejscowych karczmach. Stoki może nie są duże, ale ich przygotowanie i przepustowość, pozwalają bardzo dobrze spędzić czas, a atmosfera na nich jest iście rodzinna.
Pomału Lubelszczyzna zaczyna być nazywana wschodnią stolicą narciarstwa biegowego, a to za sprawą Siwej Doliny. Przygotowano tam kilka tras o różnym stopniu trudności, dobrze naśnieżonych i oznaczonych.
Miłośników jazdy na łyżwach zapraszamy na lodowisko w MOSiR w Puławach. Na Lubelszczyźnie nie brakuje też górek do jazdy na sankach. Dla dzieci to istny raj.
Świetnym relaksem po nartach i przed obiadokolacją jest ruska bania. Na Łubinowym Wzgórzu znajdziesz ofertę pakietów z Sauna-majstrem lub indywidualnego spędzenia czasu w bani. Potem masaże i rozgrzewająca obiadokolacja. Na koniec relaks w bibliotece z kieliszkiem nalewki dla kurażu.

Zobacz naszą ofertę ferii zimowych 
Zamów już dzisiaj. Do 20.01.2017 rabat 10% od cen noclegów (przy minimum 5 noclegach)
polski