Ostatnio, na spotkaniu w ramach omawiania Kulinarnego Szlaku Krainy Lessowych Wąwozów, wywiązała się dyskusja na temat GMO. Część grupy uważała, że GMO nie jest szkodliwe i działa analogicznie jak szczepionka przeciwko grypie, inni jak ja, byli przeciwko. Niezmiennie twierdzę, że to co jemy jest kluczowe dla naszego zdrowia. Jeżeli mamy zdrowy układ immunologiczny to nie chorujemy. Oczywiście odpowiedzi każdy musi poszukać sam. Faktem jest, że cały czas rośnie zachorowalność na nowotwory, alergie, cukrzycę, że jest problem otyłości itd. Warto zadać sobie pytanie – dlaczego? Poszukać informacji o ludziach żyjących najdłużej.

Wracając do diety paleo. Na stole Łubinowego Wzgórza pojawiły się placki z bulwy jams i czenaki z platanem. Placki przygotowaliśmy z dodatkiem cebuli, soli i pieprzu Usmażone na lekko złocisty kolor, smakowały bardzo dobrze. Były delikatne i chrupkie.

Czenaki to jedno z dań z naszej karty – ( warzywa z baraniną, zapiekane w glinianym garnku). Tym razem zamiast ziemniaków był platan.

Poniżej opinia naszych gości, a ja życzę Wszystkim dużo zdrowia.

wpis 1 20150512_230652 20150512_230606